קניית זהב למטרות השקעה: היתרונות

חושבים לקנות זהב להשקעה? קונים תכשיטים כדי להשקיע בהם ולהנות מהעלייה במחירי הזהב? הנה היתרונות שלנו לקניית זהב להשקעה לפני שנכתוב מאמר חדש על החסרונות של זהב להשקעה כחלק מהפרויקט החדש של אור הזהב: “השקעה במחירי הזהב – יתרונות וחסרונות”.


היתרון בהשקעה בזהב

חושבים לקנות זהב להשקעה? קונים תכשיטים כדי להשקיע בהם ולהנות מהעלייה במחיר הזהב? הנה היתרונות שלנו לקניית זהב להשקעה מאת אור הזהב – מחיר הזהב

היתרון בהשקעה בזהב

1. חוסר התערבות ממשלתית במחירי הזהב

 לא כמו כסף מזומן אותו ניתן להדפיס כחלק ממדינות מונטרית של המדינה, הממשלה בפרט והמדינה בכלל אינן יכולות ליצר יש מאין זהב נוסף. משברים פוליטים או אפילו לחצים פוליטים עלולים להשפיע על זרימת הכסף המזומן לשוק וליצור אינפלציה (או לחילופין, דיפלציה) שמשפיעה לחיוב או לשלילה על שוק המניות ואפיקי ההשקעה בשוק. נקודה זו מתחדדת כאשר קורים דברים בלתי צפויים כמו, לא עלינו, מלחמה.

2. זהב ותכשיט הם מוחשיים

 את הזהב מחזיקים, שרשראות או טבעות עונדים ומטילי זהב אפשר להחביא בשקט בכספת. את הזהב קל לאחסן ולהזיז ממקום למקום. נוסף על כן, הזהב הינו כסף נזיל במובן מסוים משום שהוא נכס מיידי, בניגוד לניירות ערך או אג”חים. התכשיט שאתם מחזיקים בבית או עונדים הוא נכס לכל דבר, כמו נדל”ן או רכב.

3. הזהב עולה כשהמשק באינפלציה

 הסיבה העיקרית להשקעה בזהב כיום היא הקורלוציה השלילית שנוטה להתרחש בין האינפלציה במשק לבין העלייה במחירי הזהב. הזהב הוא אמצעי חליפין לכל דבר, כמו שקל, יורו או אג”ח. לכן, כאשר השקל מאבד מערכו, הזהב הופך להיות בעל ערך יותר.

טבלת מחירי הזהב בשנים האחרונות

 

במילים אחרות: כאשר השקל שלכם בבנק שווה פחות, כלומר הכסף המזומן שנמצא בעובר ושב שלכם יכול לקנות פחות דברים, כך התכשיט הישן שיש לכם במגירה שווה יותר!

Recommended Posts
צרו קשר

קבלו הצעת מחיר עכשיו

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search