מכירת זהב ישן: באיזה חברות אפשר למכור את התכשיט הישן?

ראיתם את הפרסומות “מכרו את הזהב, הכסף והילומים תמורת מזומן” עם אנשים מחייכים שהרוויחו בזה הרגע מאות או אלפי שקלים שהמירו את התכשיט הישן בכסף מזומן. אבל מה צריך לדעת לפני שמוכרים זהב במזומן? מהו מחיר הזהב ואיך זה נוגע אליכם? הכל במדריך המיוחד הזה של אור הזהב.


 

הנה כמה דברים שאולי יש לכם בבית ומכילים זהב, כסף או יהלומים:

  • טבעות נישואין או אירוסין

  • טבעות

  • שרשראות

  • שיני זהב

  • כלי כסף

  • סכו”ם ישן מזהב או כסף

  • מטבעות ישנים

  • יהלומים

  • תכשיטים ישנים

בואו למכור את התכשיטים הישנים באור הזהב

התכשיטים הישנים שלכם שווה יותר אצלנו באור הזהב

איך למכור זהב ישן – סוגי חברות קונים זהב במזומן

חניות רבות מציאות שירותי קניית זהב במזומן אבל ניכרים בהם הבדלים משמעותיים. הנה כמה סוגים חניות שקונות זהב במזומן:

1. חניות תכשיטים

 חניות תכשיטים מציעות, כשירות נוסף למכירת תכשיטים, לקנות את התכשיט הישן שלכם ולתת לכם עבורו תכשיט חדש בתמורה.

החסרון הברור בסוג מכירה זה הוא שבמקום להינות מהעלייה הדרמטית במחירי הזהב, אתם מפסידים וקונים תכשיט חדש ויקר יותר מהתכשיט הקודם!
נוסף על כן, חניות אלה מתמחות בעיקר בעיצוב תכשיטים ולא בקיעים בתהליכי מכירת הזהב, התכתו או במחירי הזהב העדכניים (ברמת העדכונים השותפים היומיומיים)

לבדיקת מחירי הזהב העדכניים לחצו כאן

2. מכירת זהב טהור למשקיעי זהב

 ישנן חברות השקעות המציעות שירותי קניית זהב במזומן, אשר משתמשות בזהב שלכם לצרכי השקעה לתווך הארוך. מחיר הזהב צומח עם השנים ונחשב לאפיק השקעה המגן מפני ירידה חדה של הבורסה (כמו שהוכיח המשבר הכלכלי ב-2008 בו מחיר הזהב צמח בצורה יוצאת דופן בזמן שהבורסות היו בירידה חדה).

שתי חסרון במכירת הזהב הישן דרך חברות השקעות:
1. חברות כאלה קונות זהב בכמויות מסחריות והאדם המומצע, שאינו מחזיק יותר מחמישה תכשיטים בעלי ערך, לא יוכל למכור תכשיטיו דרך חברות כאלה.
2. חברות השקעות יחתרו לקנות בזול ולמכור ברווח ועל כן המחיר שתקבלו אצלם עבור התכשיטים הישנים שלכם אינו מתבסס על מחיר הזהב העדכני או משקל התכשיט, כמקובל, אלא לרוב מושפע בעיקר מהיכולת שלהם לעשות משא ומתן ולשלם לכם כמה שפחות. בכתבה הזו תוכלו לראות את הנתונים המדויקים והמחקר שנעשה שמראה שחברות השקעה משלמות בממוצע 27% ממחיר הזהב העדכני לפי שערו היציג בבורסה. זה הפסד של מאות או אלפי שקלים.

3. חברות “זהב במזומן”

 בשנים האחרונות צמחו לראשונה בישראל, באיחור אופנתי מאירופה וארה”ב חברות שקונות זהב במזומן ומתמחות אך ורק בזה. מדובר בחברות שלא משקיעות מאמצים גדולים במכירת תכשיטים או השקעה בזהב אלא חוסכות עליות כדי לתת לכם את המחיר הטוב ביותר עבור הזהב הישן.

הרעיון הוא פשוט: במקום לקנות את התכשיט ולמכור אותו ביוקר באותה החנות, ובמקום לקנות את הזהב הטהור ולהינות מהעלייה במחירי הזהב, חברות קניית זהב במזומן מתיכות את הזהב הישן עד לכדי זהב טהור ומייצרות תכשיטים ישנים לשווק. כיוון שקשה מאד למצוא זהב חדש במכרות, והזהב שנמצא כרגע בעולם יישאר, כנראה, לנצח נצחים, יש צורך ביצירת תכשיטים חדשים שיישרו קו עם האופנות החדשות והמתחלפות בעולם. ללא חברות כמו ‘אור הזהב – קונים זהב במזומן‘ לא יכולתם למצוא תכשיטים חדשים שמתאימים לאופנה הנוכחית ב-2015. אנחנו באור הזהב אוהבים לראות את עצמנו כחברת מחזור לכל דבר – מקבלים תכשיט ישן, מתיכים אותו ומייצרים אחד חדש ויפה יותר.
כיוון שאיננו מוכרים את התכשיט הישן שאנחנו קונים, כמו חברות תכשיטים שקונות מכם בזול ומוכרות ביותר יקר (אחרת לא היה משתלם להם לקנות), וכיוון שאיננו חברות להשקעה בזהב, ההוצאות התפעוליות של אור הזהב נמוכות משמעותית משל שאר החברות ובכך אנחנו יכולים להציע לכם את המחיר הטוב ביותר עבורו הזהב או התכשיט הישן שלכם. המחירים של אור הזהב הם תוצאה ישירה של הקראטורה שלו (14 קראט, 24 קראט וכו’), המשקל הגולמי שלו והשער היציג בבורסה. לא פחות.

 

 

 


 

קניית תכשיטים ישנים במזומן
לאינפוגרף מיוחד על קונים זהב במזומן: עיצוב גרפי מיוחד שמסביר על הדרך בה אתם יכולים למכור תכשיטים ישנים
Recommended Posts
צרו קשר

קבלו הצעת מחיר עכשיו

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search