4 דברים שחשוב לדעת לפני שמוכרים יהלום ישן

4 טיפים שצריך לזכור שמוכרים תכשיט מיהלום

למרות שהתזמון אידאלי, למכור את היהלום הישן הוא כאב ראש רציני. בניגוד לזהב, לו יש מחיר גולמי ברור ומובן שקל למדוד, אין יחידת מידה ברורה ליהלום מה שהופך את סיפור שקילת היהלום בתכשיטים הישן למסובכת עבור קונים לא מנוסים (ולכן צריך לסמוך על חברה מנוסה בנושאים שכאלה).


כאשר הנישואין של נורית נגמרו לפני שנתיים, היא מצאה את עצמה אחראית לחלוטין על החיים הכלכלים שלה, לראשונה מאז התחתנה. החובות נערמו עם הזמן וחודשים היא התקשתה לשלם את החשבונות. לבסוף היא החליטה למכור את התכשיטים שלה- כולל את טבעת היהלום שלה וזוג עגילי יהלום כדי לשמור על המצב הכלכלי שלה. “היום יש לי ראש שקט שאני חושבת על איך לסגור את החודש” היא אמרה לנו מיד אחרי שמכרה את התכשיטים וקיבלה כסף מזומן במקום.

נורית לא לבדה. עכשיו זה זמן אידאלי למכור. בזכות העלייה במכירות היהלומים בשווקים הגדולים בעולם, סין והודו, מחירי היהלומים עלו בצורה פשוט לא נתפשת, עם יותר מ-49% אחוזים יותר קונים מתחילת עשור ועלייה של 19% במחיר. כתוצאה מכך, נרשמה עלייה ניכרת במספר המוכרים בשנים האחרונות.

בזמן שהתזמון אידאלי, למכור את היהלום הישן הוא כאב ראש רציני. בניגוד לזהב, לו יש מחיר גולמי ברור ומובן שקל למדוד, אין יחידת מידה ברורה ליהלום מה שהופך את סיפור שקילת היהלום בתכשיטים הישן למסובכת עבור קונים לא מנוסים (ולכן צריך לסמוך על חברה מנוסה בנושאים שכאלה).

 

בדיקה של יהלום באור הזהב

כדי לעזור לכם לבצע קנייה או מכירה חכמה יותר, אנחנו ב’אור הזהב – קונים זהב במזומן’ הכנו ארבעה טיפים שצריך לדעת לפני שמוכרים יהלום ישן:

1. דעו איזה סוג תכשיט יש לכם:

רק בגלל שסבתא אמר שהתכשיט הישן שווה הרבה לא בהכרח עושה אותו כזה. זה אפילו לא מבטיח שהוא יהלום. לכן, לפני שממהרים לשוק, אנחנו ממליצים שתקבלו תמונה מלאה של האיכות והאותנטיות של התכשיט. לרוב, בדיקות של מומחה או תכשיטן לא תעלנה לכם כסף.

2. העריכו את התכשיט לפי החומר הגולמי:

הערך האמיתי של התכשיט נקבע על פי היהלום הגולמי ולא לפי המשקל הכללי של התכשיט.

3. צפו לעלייה במחיר התכשיט אבל שמרו על ריאליות:

מחיר היהלום צומח, נומנילית וריאלית, עם השנים ותכשיט שנקנה לפני שנים רבות, או אפילו עשרות שנים, שווה היום בהרבה יותר (למחשבון חישוב הערך של היהלום לחצו כאן). יחד עם זאת צריך לזכור שכאשר קונים תכשיט מחנות תכשיטים, המחיר המשולם הוא אינו השווי האמיתי של התכשיט. מעבר לרווח שהחנות עושה, אתם נושאים בנטל של כל ההוצאות של התכשיט: העיצוב והליטוש של התכשיט, השכירות של החנות וההוצאות עובדים. לרוב יוצא, ששילמתם פי 2 יותר ממה שהתכשיט הגולמי שווה. אנחנו באור הזהב לא מתעסקים או מתמחים בליטוש ועיצוב תכשיטים ולא במכירתן ולכן, בחישוב פשוט, אנחנו חוסכים בעליות ומשלמים לכם יותר עבור התכשיט. לרוב תמצאו שהמחירים שאור הזהב משלמת לכם יהיו גבוהים יותר ממה שתמצאו בחנות תכשיטים אחרת שמציעה שירות דומה.

4. מכרו רק בחנות מוסמכת:

אל תסמכו על אנשים או חניות מפוקפקות ותמכרו את התכשיטים רק במקום שאתם סומכים עליו או שמוכן מראש לתת לכם היכרות מלאה איתו. חניות תכשיטים רבות מציעות את השירות הזה מהצד, כדרך אגב, ללקוחות שלהם מה שאמור להדליק אצלכם מייד נורת אזהרה. בנוסף, כדאי לבקש המלצות מלקוחות קודמים. את הממלצות שלנו תוכלו לראות כאן.

בדיקה של תכשיט עם יהלום

Recommended Posts
צרו קשר

קבלו הצעת מחיר עכשיו

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search