6 דברים שצריך לדעת לפני שמוכרים תכשיט ישן

6 דברים שצריך לדעת לפני שמוכרים תכשיט ישן

המחיר של זהב עלה בעשרות אחוזים בשנים האחרונים ומשקיעים בוחרים לתת להשקעה בזהב נפח גדול יותר מבעבר. אז איפה אתם נכנסים?

אם גם אתם כבר שמעתם על ‘אור הזהב’ – קונים זהב במזומן אתם כבר יודעים שאת התכשיטים הישנים שיש לכם בבית אפשר להמיר תמורת כסף מזומן אבל תמיד שואלים אותנו: מה צריך לדעת לפני שמוכרים את זהב? אז בדיוק בשביל זה הכנו עבורכם 10 טיפים של כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם בוחרים למכור את זהב או התכשיט הישן שלכם.


 

6 דברים שצריכים לדעת לפני שמוכרים את התכשיט

1. הבינו את המדדים של הזהב

המשקל של הזהב עוזרים למדוד את הערך שלו, אבל קחו בחשבון שהמדידה המקצועית נעשת על ידי מדד אחר (מגרם או קילוגרם למשל) שנקראת אונקיה. לפי המדד בארה”ב אונקיה שווה ל-28 גרם בזמן שזהב נמדד ב31.1 גרמים לאונקיה.

2. להכיר את הקראט לפני שמוכרים תכשיט ישן

לרוב, הזהב שברשתוכם הוא אינו זהב טהור לחלוטין. רוב התכשיטים שבבעלותכם הם בעצם סגסוגת של מתכות נוספות שנותנות לו את הצבע ואת העמידות. הרשות למסחר בארה”ב (שהיא בעלת הסטנדטים הגבוהים ביותר בתחום) מורה כי מוכרי הזהב יתארו את איכות הקראט בזמן מכירת הזהב.
קראט  אחד שווה ל1/24 של זהב טהור לפי משקל. מכאן, 14 קראט מעיד על14 חלקים של זהב ו10 חלקים של מתכת או מתכות אחרות. זה לא חוקי בישראל למוכר זהב לקרוא לתכשיט זהב אם הוא פחות מ-10 קראט. זה חשוב לדעת שהקראט של הזהב הוא המרכיב העיקרי בהערכת המחיר שלנו.

=>>להסבר המלא על קראט ושיטות המדידה של הזהב לחצו כאן

3. ספרו את הקראט בנפרד

התכשיט יכול להיות מורכב מסוגים שונים של מתכות יקרות ולכן יש למדוד את הקראט בנפרד לחלוטין. להסבר מפורט יותר לחצו כאן.

4. דעו את הערך של התכשיט

בדקו את מחיר הזהב העדכני לאותו יום. מחיר הזהב עולה ויורד בכל יום והערכת המחיר שלנו משנה בהתאם. בדקו כאן  את מחיר הזהב כיום.

5. הכירו את המוכר

 למדו את החנות בה אתם מתכוונים למכור את הזהב ובדקו את האמינות שלהם. הבעלים של אור הזהב הוא יונתן אסולין וניתן לקרוא עליו כאן או לקרוא את הכתבת תדמית שעשו עליו באתר החדשות וואלה.

יונתן אסולין הוא הבעלים של אור הזהב

הבעלים של אור הזהב – יונתן אסולין

6. דעו מה אתם מוכרים

כמה תכשיטים יכולים להיות שווים המון כסף כאשר הם נמכרים כמו שהם, ולא לדוגמה, כזהב טהור או מותך. אם השרשרת זהב או יהלומים שלכם יוצרה על ידי מעצב על יכול להיות שהיא שווה יותר היום בשוק מהערך של הזהב שלה מותך.

=>>למאמר: 4 הדברים שצריך לדעת לפני שמוכרים יהלום ישן לחצו כאן

 

באור הזהב אנחנו נקנה ממכם את התכשיטים הישנים

באור הזהב התכשיטים הישנים שלכם שווים כסף מזומן

Recommended Posts
צרו קשר

קבלו הצעת מחיר עכשיו

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search