אור הזהב – קונים זהב במזומן – למה מחיר הזהב עולה בכל יום?

למה מחיר הזהב עולה בכל יום?

Home / אור הזהב / למה מחיר הזהב עולה בכל יום?

למה מחיר הזהב עולה בכל יום?

מחיר גרם זהב היום שווה הרבה יותר משהיה לפני בעבר ומבט קצר בטבלת הזהב מראה צמיחה מטורפת במחירי הזהב עם השנים. אז מה בעצם גורם למחיר הזהב לעלות כל הזמן? ואיך אתם מרוויחים מזה?


 

בואו למכור את התכשיטים הישנים באור הזהבמחיר הזהב היום משתנה לפי פרטמטרים של היצע הזהב, הביקוש לזהב והתנהגות המשקיעים בזהב. זה נראה פשוט למידי אבל הצורה בה המשתנים האלה מתנהגים ביחד היא לפעמים בלתי ניתנת לחיזוי לחלוטין. משקיעים רבים, לדוגמה, חושבים שהשקעה בזהב היא מנגנון בלימת אינפלציה. יש בזה הגיון מסויים – כסף מזומן מאבד את ערכו כאשר הרבה ממנו מודפס. אבל ההיצע לזהב הוא יחסית יציב – לא הרבה זהב יוצא מן האדמה בכל שנה.

היחס בין מחיר הזהב לאינפלציה

שני כלכלנים בכירים מאונברסטית דיוק בארה"ב חקרו את מחיר הזהב לפי האינפלציה במדד. הם גילו תוצאה מעניינת: מסתבר שהזהב לא מתנהג בקורולציה ישירה לאינפלציה במשק, דהיינו, כאשר האינפלציה עולה וערך הכסף המזומן יורד, אין זה בהכרח אומר שהזהב עולה ישירות.

אז אם אנפלציה היא לא זו שמעלה את מחיר הזהב, אז מה כן? אולי זה פחד? ברצינות, בזמנים מסוימית כלכלנים טענו שמשקיעים בורחים להשקעה בזהב מתוך פחד שיפסידו את ההשקעות שלהם בשווקים הרגילים. בזמן המשבר הכלכלי החריף של 2008 התרחש מחירי הזהב צמחו בצורה בלתי רגילה והגעו לשיאים חדשים של כל הזמנים (מה שהפך את התכשיטים הישנים שלכם לשווים הרבה יותר). אך מחירי הזהב עלו גם לפני תחילת המשבר, והתקרבו ל1,000$ לאונקיית זהב. יחד עם זאת, מחירי הזהב המשיכו לעלות בחדשות אפילו בזמן שהמשבר חלף. מחיר הזהב ב-2011 לאונקייה אחת היה 1,921$ והיום הוא נסחר ב-1,200$. מחיר הזהב אומנם ממשיך לצמוח אך בקצב לא חד כמו במשבר ב-2008-2010.

במאמר "הדילמה של הזהב" טענו שני הכלכלנים שתיארנו שמחיר הזהב הוא "מוצר כלכלי קלאסי" כלומר שככל שיותר אנשים קונים זהב, מחיר הזהב עולה. ההיצע, כלומר כל הזהב שבעולם, נשאר פחות או יותר זהה משנה לשנה אך הביקוש גדל בעיקר בגלל הגידול הטבעי באוכלוסיה וגידול בכוח הקנייה של העולם המערבי, איתו גם ישראל.

אם משקיעים יתחילו לנהור בכמויות לרכישת זהב להשקעה, המחיר של הזהב יצמח לא משנה אם יש אינפלציה במשק או אין. במילים אחרות: התכשיט שאתם עונדים כרגע, או התכשיט הישן שיושב במגירה, שווה יותר ויותר עם הזמן בגלל שהאוכלוסיה גדלה ויותר אנשים קונים זהב ובמקביל קשה למצוא זהב חדש.=

=>>לבדיקת מחיר הזהב כיום לחצו כאן

היחס בין מחיר הזהב כיום לביקוש לזהב

בניגוד לשמן או קפה, הזהב לא מאבד מערכו עם הזמן. הוא לא חד פעמי. כמעט כל זהב שאי פעם נמצא במכרות, עדיין נמצא איתנו.

יחד עם זאת, כמו שתיארנו למעלה, ההיצע של הזהב גדל בקצב איטי מאד. זה לא פשוט למצוא זהב חדש. כמו נפט או גז, זהב הוא מוצר מבוקש מאד אבל אף אחד לא יודע באמת איך למצוא אותו.

מכאן, מחיר הזהב עולה עם הזמן כיוון שהביקוש גדל וההיצע נשאר זהה.

שורה תחתונה על מחיר הזהב

אם אתם מסתכלים על מחיר הזהב (הטבלה שלנו נמצאת כאן) אתם תראו עלייה מתמדת של מחיר הזהב. גם אם מחיר הזהב כיום נמוך משהיה לפני שנה, זה עדיין לא מתקרב לפצות על העלייה והצמיחה הענקיים של מחירי הזהב בשנים האחרנות. אם קניתם תכשיט בשנות ה-90, או אפילו בתחילת שנות ה-2000, הוא יהיה שווה הרבה, הרבה, יותר היום.

אנחנו באור הזהב קונים תכשיטים ישנים, אותם אנחנו מתיכים ומחזירים לשוק כתכשיטים חדשים, כי כמו שאמרנו, קשה למצוא זהב חדש והדרך היחידה להתאים את האופנה החדשה בשוק עם תכשיטים חדשים יהיה לייצר אותם מהתכשיטים שלכם שיצאו מהאופנה. במקביל, אתם יכולים להינות מהעלייה הדרמטית במחירי הזהב ולקבל אצלנו כסף מזומן עבור התכשיטים הישנים שלכם.

 

=>>לקבלת הצעת מחיר לחצו כאן

 

 

יונתן אסולין
יונתן אסולין
יונתן אסולין הוא הבעלים של חברת 'אור הזהב' - קונים זהב במזומן.
מאמרים מומלצים
צרו קשר

קבלו הצעת מחיר עכשיו

Not readable? Change text. captcha txt
 Large_634886657203942379_1